top of page

איך להשיג מנוחת נפש?

עוֹד אֶבְנֵךְ וְנִבְנֵית עוֹד תַּעְדִּי תֻפַּיִךְ וְיָצָאת בִּמְחוֹל מְשַׂחֲקִים

איך להיות פעילה, שמחה, בעלת אמונה ותקווה בימים אלו של חוסר וודאות כל כך גדול, של זעזוע שכל העולם עובר, של צמצום וכיווץ ופחד? איך להשיג את מנוחת הנפש?

אנחנו והעולם עוברים ניעור. צורות ישנות מתפרקות בכדי שייבראו צורות חדשות. אנחנו נמצאות בזמן של שינויים גדולים שמצריכים מאיתנו סבלנות והתבוננות.

בספר "בראשית" שאנו מתחילים לקרוא בימים אלו, שם, בנקודת ההתחלה, בתוך התוהו ובוהו, בתוך החשיכה, בתוך חוסר השקט וחוסר הסדר, הודלק האור. "ויהי אור" והתחיל להיווצר סדר חדש מתוך החשיכה. צורות חדשות מתחילות בחשיכה. "יתרון האור מתוך החושך".

העבודה שלנו היא בהדלקת האור. בהוספת אור. התנגדות לחשיכה ומאבק בה רק יגבירו את החושך.

יש לנו כוחות, יש לנו יכולת להדליק את האור בתוך החשיכה. אור המודעות. ודווקא בזמנים כאלו שכל כך הרבה נסגר בפנינו ומתמוטט- להפוך את הצרה לצהר (אותן אותיות), לחלון, לפתח. יש לנו יכולות לייצר את השמחה, להתניע אותה, ליצור משמעות.

בכל מקום בחיי בו אני חווה תוהו ובוהו קיימת עבורי האפשרות לחזור לבראשית ולדעת שאני יכולה להמליך עלי מחשבה חדשה שהיא זאת שתקבע לאן הדברים ילכו. "סוף מעשה במחשבה תחילה".

זאת עמדה פנימית שאני מייצרת. זה ממש הבסיס לחרות שלי, לחרות הפנימית, לתקווה, לשמחה יומיומית, כי אחרת אני פשוט עבד של כל מה שדוחף אותי ומטרטר אותי בלי שום יכולת בירור.

ובכדי להיות בזה אנחנו צריכות להתרומם מעל מה שנראה לפנינו ולהפוך להיות מתבוננות. לזהות במקום להזדהות.

לדעת שהעומס והחולשה והכאב עוברים בתוכי, אבל הם לא אני. הקיום האמיתי שלי הוא הרבה מעבר לסיפורי חיי ולמציאות בה הסיפורים מתרחשים. יש לי קיום מהותי נשמתי ונצחי וככל שאני יותר מבינה את זה ומתקרבת לזה יש לי יכולת להסתדר טוב יותר עם כל מה שעובר עלי.

לא תמיד אני מבינה מה עובר עלי, אבל אני יכולה להדליק אור. אור קטן, אפילו נקודה קטנה, מה שאני מסוגלת, מה שמתאפשר לי.

אני יכולה לעלות על התדר הזה. להבין שהחיים זה תנועה. פעם למעלה, פעם למטה. רק לא לעצור את זרימת החיים ולהיכנס לשיתוק ולפחד ולציפייה מה יהיה. אנחנו לא יודעות מה יהיה, אין לנו שום שליטה על התוצאות, אבל אנחנו יכולות בחלקיות שמתאפשרת לנו כרגע להוסיף אור קטן.

איך אני עושה זאת?

במחשבה שאומרת- אני הולכת להוסיף אור קטן בתוך היומיום שלי ושל הסובבים אותי היקרים שלי. זאת מחשבה מחזקת. זאת עשיה מחזקת. והיא תגרור את המערכת הפנימית שלי אחריה. "אחרי המעשים נמשכים הלבבות".

הכל תלוי במשקפיים שאיתם אני מסתכלת על עולמי. במחשבה. ודווקא עכשיו זה זמן בו אני יכולה לפגוש את כוחותי ביתר שאת. לפגוש אותי. וכשאני נזכרת בקיום האמיתי שלי אני שמחה. אני חוזרת למי שאני באמת, "חלק אלוה ממעל". כך נבראתי.

עוֹד אֶבְנֵךְ וְנִבְנֵית - זאת ההבטחה שתמיד נוכחת, גם אם שכחתי אותה, גם אם התרחקתי ממנה. זאת התקווה.

הכול הולך לכיוון הטוב והמטיב. אור גדול מחכה. ישועות גדולות ואור גדול עוד יגיעו.

שַׁוְעָתֵנוּ קַבֵּל וּשְׁמַע צַעֲקָתֵנוּ יוֹדֵעַ תַּעֲלוּמוֹת

__________

מתנת אוצר חינם הוא ניוזלטר שנשלח מעת לעת לקהילה גדולה של נשים. אלו מילים מחזקות, מבורכות, מילים שיחברו אותך לכוחותייך, לאוצרותייך. מילים שיפתחו בפנייך מרחב חדש של הבנות מעוררות ושל נקודות מבט מיטיבות.

אז מוזמנת לצרף חברה. פשוט לשלוח לה את המייל הזה. פרטים והצטרפות כאן >>>>>> ן https://www.oritlandaw.com/otzar-hinam

Comments


עקוב אחרי
  • Instagram
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
bottom of page