March 22, 2020

המציאות הלא פשוטה שאנו פוגשות כיום מייצרת בתוכנו דאגות, פחדים וחרדות. השגרה שלנו  נהרסת כל יום עוד קצת וסוגרת אותנו בבידוד בבתים. לא ברור מה יהיה ומתי ואיך זה יסתיים. מן מצב חדש כזה ולא מוכר, שבו אנחנו, כמו חצי כדור הארץ, משותקים.

הידיעות המפחידות שמתרוצצות מהבוקר עד הלילה בכל אתר ברשת ממש לא מרגיעות אותנו. להפך, זה רק סוגר עלינו, זולל את כוחו...

March 7, 2020

לעתים קורה כשדווקא כשאנחנו מתחילות לפעול לכיוון המיטיב והטוב עבורנו, למשל כשאנחנו מתחילות לממש דבר שרצינו ולפעול בכיוון ויש בנו כוחות ואמונה ושמחה, מגיע הספק ומתחיל לכרסם בנו.

הספק מתחיל ללחוש בעורפי הרבה דברים. הוא אומר לי שאולי בכלל לא אצליח, שאולי חבל שבכלל התחלתי, שזה לא הזמן המתאים, שזה לא הגיל המתאים, שאין לי את הכישורים המתאימים, שספק א...

January 30, 2020

הרבה פעמים אנחנו אומרים שישנו ''דבר'' כלשהו שחסר בחיינו, שאם היה לנו אותו היינו מאושרים והסבל שלנו בוודאות היה נעלם. זה יכול להיות למשל דבר שאנו מחשיבים כהצלחה, בריאות, כסף, זוגיות, ילדים, יופי, חכמה, דבר שאנו בטוחים שהמחסור שלו בחיינו הוא סיבת הסבל שלנו.

כלומר, המערכת שלנו באוטומט מתבייתת וננעלת על ה''דבר'' הרצוי והכל כך חסר הזה, שאיתו אנו קמ...

December 19, 2019

מעט אור דוחה הרבה חושך

בחשיכה אנו ''מבלות'' די הרבה, יורדות על עצמינו היכן לא פעלנו נכון, לא עשינו מספיק, לא אמרנו את הדבר הנכון בזמן הנכון, אנחנו כנראה ''לא טובות'' ועוד שלל הקנטות עצמיות- קולות שמתרוצצים בתוכנו מבוקר עד ערב, מכים בנו ללא רחם, ממררים את חיינו ומשכנעים אותנו שאין לנו שום סיכוי מולם.

מכיוון שחווית הדחייה העצמית הזאת מעכירה את חי...

October 7, 2019

ערב יום כיפור,

יום זה מלווה ברצון של התחדשות, של שחרור מכל מה שכולא אותי, עוצר אותי, מכל מה שחוסם, תוקע ומגביל אותי ולא מאפשר לי להיות במיטבי, להיות באופן מלא וחופשי בברכת ההווה המתחדש.

זה לא מתאפשר לי כי אני נמצאת ומנוהלת על ידי זיכרונות העבר ודפוסי ההישרדות שנבנו והשתרשו בי כל כך חזק עד שאני כבר לא מבדילה בינם לבין המהות הנקייה והטהורה שאני....

February 15, 2019

בְּשֶׁצֶף קֶצֶף, הִסְתַּרְתִּי פָנַי רֶגַע מִמֵּךְ, וּבְחֶסֶד עוֹלָם, רִחַמְתִּיך

הרבה מהסבל והכאב שלנו הוא הדמיון שהמציאות צריכה להיות אחרת מכפי שהיא. יש לי ציפיות מהמציאות, תכניות, ואם הן לא מתרחשת כרצוני, מציף אותי רגש כואב של אכזבה, צער, תסכול, לעתים ממש בהלה או פחד.

ואז קורה שאני מתחילה להאשים אחרים שלא ''סיפקו'' את המציאות המדומיינת שלי,...

November 23, 2018

בחֶסֶד עוֹלָם, רִחַמְתִּיך

לעיתים מול מילה שמישהו אומר לי, אני כל כך נפגעת, ממש עד עמקי נשמתי כמו שאומרים,  כל כך מתערערת, כל כך נעלבת. מילה אחת, משפט אחד, פשוט זורקים אותי מקצה לקצה וכאב וחולשה גדולים משתלטים עלי ואוחזים בי.

וזה קורה לא רק במילה שנאמרת לי, זה קורה בציפייה שהייתה לי ולא התממשה או בהתנהגות של מישהו כלפי- מתחת לכל השיחות האלו שמת...

September 22, 2018

במקומות בהם אנחנו שופטות את עצמנו, דוחות חלקים מתוכנו, נעצרות, נעשות תגובתיות, במקומות בהם אנו מתכווצות ומצטמצמות- הסבל העיקרי הוא לא ההתרחשות או הזולת שלכאורה גרמו לי להרגיש כך, אלא עיקר הסבל הוא זה שקשה לי לשאת את חולשתי ואני מתחילה להיות נגדי, שופטת, מאשימה ומבקרת את עצמי.

כלומר מופיעים בתוכי קולות שאומרים לי: "שוב פעם זה קורה לך", ''מה יהי...

September 3, 2018

מֵרָחוֹק יְהוָה נִרְאָה לִי וְאַהֲבַת עוֹלָם אֲהַבְתִּיךְ עַל כֵּן מְשַׁכְתִּיךְ חָסֶד

עוֹד אֶבְנֵךְ וְנִבְנֵית עוֹד תַּעְדִּי תֻפַּיִךְ וְיָצָאת בִּמְחוֹל מְשַׂחֲקִים

זאת ההבטחה שכל הזמן נוכחת. שלא עוזבת לעולם ושאליה אנו שבות.

מהיכן אנו שבות ולאן?

השיבה היא ממקום בו אני מרגישה כישלון, בו אני מרגישה חלל ריק ועצום בתוכי, מרגישה מרוחקת וחלשה, מקום...

August 11, 2018

אלול- חודש התשובה. ''פֶתַח לִי שַׁעֲרֵי תְּשׁוּבָה''.

כתוב: ''שׁ֤וּבוּ אֵלַי וְאָשׁ֣וּבָה אֲלֵיכֶ֔ם''

ימימה כותבת: "הנה את שוגה והנה את חוזרת".

אל מה עלינו לשוב? אל מה עלינו לחזור? שיבה זה תמיד לדבר שהיה פעם נוכח בתוכנו, מוכר, חי וקיים, דבר שככל הנראה התרחקנו ממנו, או שכחנו, או עזבנו.

הרבה פעמים אנו מוצאות שהיומיום שלנו מנוהל על ידי מה ש''חסר'' ל...